MTB Homepage
         Dni            Godziny       Minuty      Sekundy

FINAŁ CYKLU BIKE CROSS MARATON GOGOL MTB 2018

facebook e-mail facebook

WYRZYSK MTB MARATON 2018 - RELACJA

2018-05-28

news title

Wyrzysk 2018 – a jednak nie dotrzymaliśmy obietnicy z ubiegłego roku…

„Lepsze jest wrogiem dobrego” - taką myślą podsumowaliśmy ubiegłoroczną imprezę, obiecując, że niczego nie będziemy zmieniać.

Jednak zmiany nastąpiły... i jak życie pokazało, każda reguła ma swój wyjątek. Takim wyjątkiem były zmiany wprowadzone w tegorocznej edycji. Dystans MINI został ,,poprawiony” o odcinek, dotychczas dostępny tylko na dystansie MEGA. W efekcie większość zawodników z dystansu MINI, na mecie szukało autora trasy z ,,mordem” w oczach. Jednak już trochę niżej, z ust nie schodził uśmiech, i to taki, że gdyby nie uszy to byłoby na około :)

Nie ma drugiej takiej trasy w Wielkopolsce. Kompletny przegląd tego, co można znaleźć na trasach rowerowych w kraju. Może brakuje skałek, ale to tylko jeden element. Rywalizacja, jak zwykle na najwyższym sportowym poziomie. Dodatkowego smaczku dołożyły Mistrzostwa Polski Policji i Służb Mundurowych.

W ich opinii trasa godna Mistrzostw Polski, a jedyna jej wada to fakt, że tak daleko od domu…Organizacja imprezy rangi ogólnopolskiej spowodowała, że na starcie pojawili się wyjątkowi zawodnicy i zaprezentowali dyspozycję, która lekko zaskoczyła. Zaskoczyła pozytywnie. Żartowano nawet, że może zamiast w radiowozy wyposażyć stróżów prawa w rowery - będą skuteczniejsi… Ale to tak żartem :)

MINI było trudne, ale dystans MEGA w tych warunkach wymagał dobrego przygotowania i wszystkim, którzy ukończyli ten dystans należy się ogromny szacunek.

 

Pomimo małego zamieszania i dużej ilości pytań do sędziego, błędów w wynikach było niewiele, co napawa nas optymizmem. Modyfikujemy planowaną godzinę dekoracji - dystans MINI godzina 15, dystans MEGA 15 30. Da nam to czas rozpatrzyć wszystkie reklamacje pojawiające się już w dniu wyścigu i pozwoli przeprowadzeniu imprezy według harmonogramu. Wymienione godziny nie wynikają tylko z szybkości pracy biura, ale podyktowane są też czasami, jakie uzyskują zawodnicy na poszczególnych dystansach. Nie wszyscy mają wystarczająco dużo czasu na przygotowania zimą i potem w sezonie, choć są chęci to sił czasem brak…

Już w najbliższą niedzielę, w Chodzieży, druga odsłona najbardziej górskich edycji w naszym cyklu. I znów impreza rangi Mistrzowskiej. W Chodzieży będziemy rywalizować, tym razem na dystansie MEGA, o tytuły Mistrzów Wielkopolski w Maratonach MTB.

Zapraszamy!

NEWS

RELACJA Z OBJAZDU TRASY POBIEDZISKA MTB MARATON 2018

2018-08-16


więcej

RELACJA - SUCHY LAS MTB MARATON 2018

2018-08-06


więcej

RAJD Z DUSZĄ - SEKTOR 28 - Suchy Las

2018-07-30

Rajd z Duszą - Sektro 28 - Suchy Las niedziela, 5 sierpnia 2018


więcej